Landrover Arıza Tespiti

Land Rover Arıza Tespitinde Yılların Tecrübesi

Land Rover aracınızı sorunsuz bir şekilde kullanabilmeniz adına, düzenli olarak muayenesini yaptırmanız ve varsa arızalarını gidermeniz önemlidir. Öyle ki aracınızda var olan bir arızaya gerekli müdahale zamanında yapılmadığı takdirde, bu arızalar kazalara sebebiyet verebilmektedir. Bu nedenle, Land Rover arıza tespiti işlemini belli aralıklarla yaptırıp, arıza tespit cihazlarıyla arızalı olup olmadığını kontrol ettirmenizin hem sizin için hem de başkaları için faydası vardır.

Aracınızın Sorunsuz Çalışması İçin

Arıza Tespit Cihazı Nedir?

Araç arıza tespit cihazları, bir diğer adıyla OBD cihazları olarak da bilinmektedir. Araç arıza tespit cihazı, aracınızın düzenine, herhangi bir sisteminde meydana gelen bir arızayı bulmanıza yardımcı olur. Aracınızda herhangi bir arıza yoksa bunu da yine OBD cihazları yardımıyla anlamanız mümkündür. Otomobiliniz için düzenli olarak yaptırmanız gereken bir işlemdir.

Arıza Tespit Cihazları Ne İşe Yarar?

Land Rover arıza tespiti yaptırmanız, güvenli bir sürüş için oldukça önemlidir. Arıza tespitini aracınızın dilinden anlıyorsanız ve bazı sinyaller konusunda ufak da olsa bilgi sahibiyseniz, kendiniz de anlayabilirsiniz. Land Rover’ınızda her zaman seyrinde ilerleyen şeyler dışında bir şeyler fark ediyorsanız, mutlaka bir arıza tespiti yaptırarak sorunun ne olduğunu anlamalı ve önüne geçmek için önlem almalısınız. Arıza tespit cihazları kullanımında, aracınız OBD soketlerinden faydalanarak, elektronik bir kontrol sistemine bağlanır. Bu elektronik kontrol sistemi, size aracınızın arızaları hakkında bilgi verir. Bir OBD soketi yardımıyla aracınızın arıza tespitini siz de yaptırabilirsiniz ya da bunun için bir teknik servise başvurabilirsiniz. Proshop, arıza tespiti işlemi hakkında size hizmet veren isimdir. Bahsi geçen sistem yardımıyla, aracınızdaki arıza en kolay şekilde bulunur ve hemen giderilmesi için gerekli işlemler yapılır.

 

Arıza Tespiti

Orjinal cihazlar ile kontrol

Arıza Analizi

Bulunan arızanın analizi

Çözüm

Arızanın çözülmesi

Kontrol

Aracın test edilmesi

Arıza Tespiti İçin Doğru Adres : Proshop

Orjinal Test Cihazları

En kaliteli cihazlar ile arızalarınız tespit edilir.

Arızanın Giderilmesi

Önce arıza tespiti sonrasında analiz ve nihayat arızanın çözüme kavuşturulması

Garanti

Arıza sonrası garanti veriyoruz.

Arıza Analizi

Arızayı tespiti kadar arıza analizi de çok önemlidir.

Kontrol Testleri

Arızanın giderilip giderilmediğini doğru test yöntemleri ile anlayabiliriz.

Uygun Fiyatlar

Piyasa koşullarına göre en iyi fiyatlandırmayı yapıyoruz.

Arıza Tespiti, Analizi, Çözümler ve Testler Proshop'ta

Land Rover Arızaları

Land Rover aracınızda özellikle elektronik anlamda pek çok arıza meydana gelebilmektedir. Land Rover arıza tespiti bir şeylerin ters gittiğini fark etmeniz ve buna göre bir yol izlemeniz gerekir. Karşılaşabileceğiniz Land Rover arızaları şu şekilde olabilir;

  • Emniyet kemeri uyarısı ön koltukta bir yolcu oturduğunda devreye girmesi ve alarm vererek yanıp sönmesi gereken bir araçtır. Kemeri taktığınızda son bulur. Tersi bir durum söz konusu olduğunda, bir arıza olduğu anlamına gelir.
  • Lastik basınç sistemi, lastiklerinizin durumuyla alakalı bilgi vermektedir. Kontağı çevirdiğinizde ışık kısaca yanıp söner. Eğer ışık yanıp sönmeye devam eder ya da sürekli yanarsa, tekerleklerinizde sorun var demektir.
  • Hava yastığı sistemi, kontağı çevirdiğinizde kısaca yanar ve söner. Aksi bir durumda, sürüş esnasında yanmaya devam etmesi, hava yastığı sisteminde bir sorun olduğunu gösterir.
  • Park freni sistemi doğru bir şekilde kullanıldığı sürece yanar. Işığın sürekli yanıp söndüğünü ya da sarı bir ışıkla yandığını fark ederseniz park freni sisteminde bir sorun olduğu anlamına gelir.

Aracınızda bir arıza olup olmadığını bu sistemlerin işleyişinde bir değişiklik olup olmadığını gözlemleyerek de kontrol edebilirsiniz. Bir değişiklik fark ettiğiniz anda, aracınızı servise göstermelisiniz demektir.

Land Rover Arıza Tespiti Nerede Yaptırılabilir?

Arıza tespiti sistemi normal şartlarda her teknik serviste olması gereken bir sistemdir. Çünkü araç muayenelerinde en önemli işlemlerden birisi budur. Gözden kaçacak herhangi bir sorunun görülmesinde, arıza tespit araçları size yardımcı olmaktadır ve sorunun kaynağı hakkında bilgi vermektedir. Bu anlamda Ankara’da Proshop vasıtasıyla Land Rover araçlarınız için arıza tespiti yaptırabilirsiniz. Gelişen teknolojiyle birlikte yenilenen cihazlar, size bu anlamda en doğru sonuçları vermekte ve uzman ekibimiz müdahale edilmesi gereken konuları direkt gerekli müdahaleyi yapmaktadır.

Güvenilir Servis

Hemen Bizi Arayın

0532 457 20 90